Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia ACA-Europe w sprawie rosyjskiej inwazji militarnej na Ukrainę

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia ACA-Europe w sprawie rosyjskiej inwazji militarnej na Ukrainę

 

Zarząd Stowarzyszenia Rad Stanu i Najwyższych Sądów Administracyjnych Unii Europejskiej (Association of Councils of State and Supreme Administrative Jurisdictions of the European Union/Association des Conseils d’Etat et des Juridictions Administratives Suprêmes de l’Union européenne) z siedzibą w Brukseli przyjął w dniu 1 marca 2022 r. następujące oświadczenie:

Oświadczenie Zarządu

Stowarzyszenia Rad Stanu i Najwyższych Sądów Administracyjnych Unii Europejskiej

                                                                              Rzym/Bruksela, 1 marzec 2022 r.

 

Stowarzyszenie ACA-Europe jest głęboko wstrząśnięte inwazją militarną Rosji na Ukrainę. Wojna w Europie jest poważnym problemem dla wszystkich.

Stowarzyszenie ACA-Europe opowiada się za przestrzeganiem zasad państwa prawa jako gwarancji poszanowania praw człowieka i podstawowych wolności w społeczeństwie demokratycznym.

Trwająca inwazja militarna na Ukrainie przypomina nam, że rządy prawa są bezwarunkowo związane z przestrzeganiem prawa międzynarodowego, gwarantującego suwerenność narodową i prawa człowieka.

My, jako Europejskie Stowarzyszenie Rad Stanu i Najwyższych Sądów Administracyjnych, potępiamy użycie sił wojskowych i inwazję na Ukrainę, wyrażamy zaniepokojenie łamaniem prawa międzynarodowego oraz praw człowieka i podstawowych wolności, wyrażamy naszą solidarność z Narodem Ukraińskim.

 

PDFoświadczenie w języku angielskim.pdf (138,11KB)
PDFoświadczenie w języku francuskim.pdf (139,25KB)